UDSTILLINGSRESULTATER - Bellis


DATO             STED               DOMMER                                      RESULTAT
04.11.2018      Strøby              Stephane Henry                             HP       NOM               Veteran nr. 2 - Kat. 1  
03.11.2018      Strøby              Jørgen Billing, DK                           HP                             Veteran nr. 2 - Kat. 1
29.09.2018      København        Charles Spiker, Holland                   HP                             Veteran nr. 2 - Kat. 1
23.09.2018      Køge                Geir Johan Edvardsen, NOm            HP      
22.09.2018      Køge                Dietmar Sagurski, DE                      HP
02.09.2018      Lem                 Zvezdan Memedov, SE                    HP         NOM

25.09.2016      Køge               Raymond Saetre, NO                        HP
24.09.2016      Køge               Lena Nordstrøm, S                           HP
13.08.2016      Helsingborg      Eric Reijers, CZ                               HP         NOM
07.08.2016      Herlufmagle     Geir Johan Edvardsen, NO                HP         NOM  BIS     BOB 4
06.08.2016      Herlufmagle     Helene Reiter, DE                            HP         NOM
02.07.2016      Herning           Dorthe Kaae, DK                             HP         NOM  BOX
19.06.2016      Middelfart        Dietmar Sagurski, DE                       HP 

18.06.2016      Middelfart        Veikko Saarela, FI                            HP
05.09.2015      Ribe              
 Nathalie Smits-Peelen, NL                 HP         NOM
09.08.2015      Dragør            Alfred Wittich, CH                             HP
08.08.2015      Dragør            Veikko Saarela, Finland                     HP
11.07.2015      Brejning          Thea Fricovec, Schweiz                     HP        NOM   BIS
04.07.2015      Herning           Dorthe Kaae, Danmark                     HP        NOM   BIS

20.06.2015.     Vejle.              Alexsey Shcuknin, Holland.                HP        NOM   BIS
10.05.2015  
   Hårlev             Andreas Woelm, Tysland                   HP        NOM   BIS
 
SUPRIME CHAMPION

26.04.2015      Szczecinski    Ireneusz Pruchniak,Polen                   CACS     NOM    BIS     BOB 3
25.04.2015      Szczecinski    Vladimir Isakov, Hvide Rusland           CACS     NOM    BIS         

06.04.2015      Groningen     Fabio Brambilla, Italien                       CACS     NOM
05.04.2015      Groningen     Britta Busse, Tyskland                        CACS     NOM
15.10.2014      Kolding         Olga Kamissarova,Estland                   CACS     NOM
28.09.2014      Skælskør       Danatella Mastragelo,Italien                CACS
17.08.2014      Helsingborg   Britta Busse, Tyskland                        CACS     NOM    BIS
10.08.2014      Dragør          Stéphane Henry,Frankrig.                   CACS      NOM
29.06.2014      Kalmar          Saarela Veikko,Findlang                      CACS     NOM


GRAND INTERNATIONAL CHAMPIONDATO              STED             DOMMER                                            RESULTAT         

28.06.2014       Kalmar         Marie Westerlund, Sverige                   CAGCIB  NOM
29.09.2013       Tune            Geir Edvardsson, Norge                       CAGCIB  NOM  BIS
21.09.2013       Schønberg    Ursula Loose, Tyskland                        CAGCIB  NOM
01.09.2013       Vamdrup      Lee Selassa, Holland                            CAGCIB  NOM BIS 
04.08.2013       Dragør         Stephen Henry, Frankrig                       CAGCIB NOM BIS
03.08.2013       Dragør         Dieter Filler, Schweiz                            CAGCIB NOM BIS

 


INTERNATIONAL CHAMPION

20.07.2013      Brejning         Steph Bruijn,Holland                            CACIB, NOM, BIS
30.06.2013      Kalmar,S        Michael Edstrøm,Sverige                       CACIB, NOM, BIS
29.06.2013      Kalmar,S        Dorte Kaae,Danmark                            CACIB, NOM, BIS

DANSK CHAMPION

23.06.2013      Nr. Åby           Karl Press,Norge                                   CAC   BIV
09.06.2013      Trelleborg       Henry Hornell, Holland                           CAC   NOM BIS
08.06.2013      Trelleborg       Yan Roca-Folch, Frankrig                        CAC   NOM BIS

 


05.05.2013    Viby Sj.          Nurit Pahl, Israel                                EX 1      NOM   BIS
21.04.2013    Malmø            Hannah Jensen,Sverige                      EX 1
20.04.2013    Malmø            Erik Rejers, Tjekiet                             EX 1    NOM              
23.03.2013    Sneglbjerg     Lone Lund, Danmark                           EX 1
23.03.2013    Sneglbjeg      Diana Doernbjerg, USA                        EX 1
17.03.2013    Fredericia       Marta Ziemlanske,Polen                      EX 1     NOM
16.03.2013    Fredericia       Hanne Sorfie Sneum,Danmark             EX 1     NOM
03.03.2013    Nykøbing F    Marina Vinkel, Estland                          EX 1    NOM  BIS
02.03.2013    Nykøbing F    Tellervo Kaas,Finland                           EX 1
10.02.2013    Helsingør      Yan Roca-Foleh,Frankrig                       EX 1
09.02.2013    Helsingør      Raymond Saetre,Norge                         EX 1   NOM   BIS
02.12.2012    Nærum         Michael Edström, Sverige                      EX 1   NOM
04.11.2012    Strøby          Annika Billing,Danmark                          EX 1
18.11.2012    Vissenbjerg   Karl Preiss, Norge                                 EX 1

 


Søndag den 5. maj 2013 på Racekattens udstilling i Viby Sj. blev vores ungdyr Namyslo´s Bellis normineret til Best ind Show og vandt BIS ungdyr.
Dommer Nurit Pahl, Israel valgte hende også som sin bedste perser denne dag og hun fik the Judges sweetheart.
Klik her for at få dit eget GoMINIsite